NUO IDĖJOS IKI „GĖRIO PALIESTI“

NUO IDĖJOS IKI „GĖRIO PALIESTI“

By Goodness_Sandra on 2017 lapkričio 14 in Uncategorized @lt

Kviečia projektas Gėrio paliesti

Kad vaikai turėtų namus. Amerikos lietuvių širdys ir piniginės aukos Žemaitijos ir Lietuvos vaikams projektui Gėrio paliesti (www.goodnessofpeople.com).

Tai buvo prieš septynerius metus, 2010 m. lapkričio 17 d., kai idėja padėti vaikams įgavo oficialų rūbą – Lietuvoje buvo įregistruotas Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ (www.gvaikupasaulis.lt).

Fondo valdybos pirmininkė Jūratė Gineitienė: „Pirmuosius žingsnius žengėme dviese. Nuo pirmų organizacijos veiklos dienų ieškojome savo kelio. Radome jį natūraliai, supratę, kad vaikai, kurie gyvena globos namuose, stokoja suaugusiųjų šilumos, dėmesio, meilės. Pasirodo, gana dažnai to paties trūksta vaikams, augantiems vadinamose „normaliose“ šeimose. Visi šie vaikai daugiau ar mažiau aprūpinti materialiai, nebadauja, lanko popamokinius būrelius… O vaikai, augantys skurdžiose šeimose, kur tėvai turi priklausomybių nuo alkoholio, dažnai dėl įvairiausių priežasčių neturi pastovaus darbo ar visai nedirba, vaikai, tokiose šeimose patiriantys fizinį, prichologinį smurtą, – jie nieko neturi… Nei tikros tėvų meilės, palaikymo ir supratimo, nei galimybių turėti įdomią ir smagią vaikystę, nei savo kambario, savo rašomojo stalo namų darbams atlikti, net kartais savo lovos ir kasdienio šilto maisto…

Per tuos metus pamatėme tokių situacijų ir „gerovės“ namų, kad tapo aišku, jog mūsų visų prisidėjimo, pagalbos ir palaikymo šiems vaikams reikės dar ilgai ir daug. Net keičiantis kartoms, kai tėvai, išmokę gyventi tik iš pašalpų, savo gyvenimo būdą rodo vaikams, ir vaikai perima šį pavyzdį, suprantame, kad galimybė tokių šeimų vaikams parodyti kitokį pasaulį, kitokį mąstymą, suteikti galimybę bendrauti ir socializuotis bendraamžių būryje, išmokyti vaikus ugdyti save lyderiais, mąstančiomis asmenybėmis, pasirūpinti savo profesine ir darbine ateitimi, – ypač reikalinga.

Kol neturime nuolatinės vietos susitikti su savo remiamais vaikais, kol juos galime priimti įvairiausiose Žemaitijos vietose, kol su jais akis į akį bendraujame nuo 10 dienų iki 3 mėnesių, idėja sukurti atvirą vaikų ir jaunimo centrą visos Lietuvos vaikams tapo mūsų vizija“.

Fondo direktorė Gabrielė Gineitytė: „Džiaugiamės aplinkinių žmonių, vaikų tėvų pastabomis, kad darome didelius darbus… O vis dar esame ta maža komanda, kuri šią dieną nuo minėtų dviejų žmonių išaugo tik iki keturių. Į komandą mane įtraukė mama. Aš įtraukiau tėtį. Juk tik savam žmogui gali pasakyti, kad teks daug dirbti iš idėjos ir neskaičiuojant darbo valandų. Savanorystės idėja mus lydi nuo pirmų veiklos dienų. Kiekvienais metais įtraukiame ir suburiame ratą savanorių – 40-70 jaunų žmonių – nuo moksleivio, studento iki savo srities profesionalo. Čia fondo stiprybės jėga, iš čia idėjų gausybė ir planų įgyvendinimas. Mes visi tapome didele šeima, kuri turi 10-15 žmonių branduolį, kiekvienais metais pasipildantį naujais savanoriais“.

Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ inicijavo kitos partneriškos organizacijos gimimą – 2013 m. vasarą vaikus ir jaunimą pirmą kartą pakvietė stovykla „Draugai“ (www.stovykladraugai.lt).

  1. Gineitienė: „Dirbame Žemaitijoje, o vaikus ir jaunimą kviečiame iš visos Lietuvos kraštų – miestų, rajonų, miestelių ir kaimų. Daugiausiai vaikų – iš Šiaulių ir Plungės, nes taip susidėliojo ryšiai su rėmėjais ir partneriais, ir draugystė bei bendradarbiavimas tęsiasi 4 m. ir ilgiau. Čia kryptingai dirbame su Šiaulių miesto savivaldybės vaiko teisių skyriumi, „Norfos“ Labdaros ir paramos fondu ir viena iš „Vičiūnai Group“ įmonių, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“.

Bendras dviejų organizacijų – fondo ir stovyklos – darbas duoda rezultatų: kiekvienais metais renkamos lėšos 150-260 vaikų atvykimui į stovyklą. Šių vaikų tėvai ar globėjai nemoka nė vieno euro už 10 d. stovyklą. Iš viso kiekvieną vasarą stovyklose apsilanko 290-450 vaikų. Kitiems vaikams kelialapius perka tėveliai.

Ne vasaros sezono metu Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ organizuoja tarptautinius jaunimo mainų projektus Lietuvoje arba atrinkti vadovai su grupėmis jaunimo vyksta į projektinius susitikimus užsienio šalyse. Taip per veiklos metus fondo remiamas jaunimas (daugiau kaip 100 jaunuolių) aplankė bendraamžius Kroatijoje, Belgijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje. Į Lietuvą vyko jaunimas iš Italijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos, Čekijos, Ukrainos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Suomijos.

Bet reikėjo centro, kur vaikai ir jaunimas bet kuriuo metu galėtų susitikti, veikti, bendrauti, dalintis patirtimi. 2014 m. rėmėjų, dalies iš rėmėjų skolintų ir abiejų partneriškų organizacijų veiklos pajamų įsigyta 5,88 ha sena sodyba Plungės rajone su šimtamečiais medžiais. Ieškota ypač gražios vietos vaikams ir jaunimui jų grožio supratimui stiprinti.

Strategiškai palanki sodybos vieta leis vaikų ir jaunimo centrui-miesteliui gyventi ne tik iš rėmėjų lėšų, bet gauti pajamų iš įvairių papildomų paslaugų, kurios bus teikiamos centro-miestelio svečiams. Sodyba šalia Žemaitijos nacionalinio parko yra 1 km atstumu nuo respublikinio kelio Šiauliai-Palanga.

Kodėl vaikų ir jaunimo centras-miestelis vertas rėmėjų iš Amerikos dėmesio? Atsako J. Gineitienė: „Visus metus dirbame, kad kuo daugiau vaikų galėtume pakviesti veiklai ir vasarą, ir kitu metų laiku. Mokame gana didelius pinigus už vaikų apgyvendinimą, maitinimą privačiose vietose. Tik kiekvieną kartą išvykę nežinome, ar bus galimybė į tą pačią vietą grįžti – ar ta vieta nebus užimta, ar nepakils jos kaina. Kuriama sodyba leis būti šeimininkais, kuriems malonu pasikviesti iki 100 vaikų ir jaunimo vienu metu ir bet kuriuo metu, bet kuriam terminui“.

Šiuo metu sodyba tvarkoma, prižiūrima, įsisavinamos vis naujos teritorijos dalys: iškasti vandens telkiniai, jie įžuvinti (apgyvendinome upėtakių, amūrų, vėgėlių), nuo bebrų užtvankų giname per sodybą tekantį upeliuką Rukupį, išgręžtas 60 m gylio vandens gręžinys, supiltas vidinis sodybos kelias ir ruošiama mašinų stovėjimo aikštelė, teritorija apsodinta eglėmis, pušimis, azalijomis (70 vnt. šiais metais ir ne mažiau kaip 100 vnt. ateinančiais) ir kitais žydinčiais krūmais, aplink tvenkinį jau driekiasi triskiaučių migdolų (panašūs į sakuras) ir rojaus obelų alėja. Užsodintas sodas su 100 šilauogių krūmų ir 600 vnt. aviečių (valgymui ir uogienių virimui). Pirmąjį sezoną daržas davė derlių (morkos, svogūnai, prieskoniniai augalai), kurį naudojome vaikų maitinimui vasarą.

Architektė Renata Laivytė (Telšiai) suprojektavo karkaso namelius vaikų apgyvendinimui, ruošia vieno iš pagrindinių – KLUBO – pastato projektą (pirminiai darbai atlikti). Pavasarį pradėsime visų 6 namelių ir KLUBO pastato pamatų liejimo darbus, tik pačiai KLUBO statybai trūkstame lėšų, nes jų reikia vienu metu ir daug.

Fondo atstovas Čikagoje Manfredas Brazauskas: „Su fondu bendraujame jau šešeri metai, mūsų pažintis – kaip Dievo dovana. Mačiau „G vaikų pasaulį“ tik susikūrusį ir augantį. Nebuvau nė sekundei suabejojęs jo tikrumu ir skaidrumu. Esu be galo laimingas juos pažinęs ir dar labiau laimingas, galėdamas prisidėti prie gražaus tikslo, tuo pačiu ir prie savo svajonės spartaus įgyvendinimo – padėti vaikams Lietuvoje. Bent maža dalelyte bandau pakeisti pasaulį į gera. Ačiū visiems, prisidėjusiems ir palaikantiems!“

Kviečiame Amerikos lietuvių bendruomenę aukoti lėšas MENŲ KLUBO RUKUPIS (ART HOUSE RUKUPIS) statybai ir įrengimui – prisidėti prie reikalingiausio pastato atsiradimo. Pastatykime vaikų ir jaunimo centro-miestelio KLUBĄ kartu!“

Pastato statybos ir įrengimo biudžetas – 250.000 USD. Statybai ir įrengimui numatomas 2-3 m. laikotarpis.

Kviečiame Jus, geros širdies žmones ir įmonių vadovus, bendruomenes, fondus ir klubus, prisidėti ir aukoti:

⁃lapkričio 19 d. atvykite į labdaros koncertą „Gėrio paliesti“ Ashton Place, 341 75th St., Willowbrook, IL. Jūsų lauks atlikėjai ir fondo komanda iš Lietuvos. Jūsų laukia jauki aplinka, netikėta muzika bei šokiai ir užkandžiai! Visa informacija per Manfredą Brazauską telefonu 773-469-4990 ir www.goodnessofpeople.com;

⁃čekiais „Kazickas Family Foundation“, būtina nurodyti, kad skiriate Labdaros ir paramos fondui „G vaikų pasaulis“;

⁃per „Paypal“;

⁃pavedimais ar grynaisiais pinigais į Lietuvą; visa informacija per Jurate Gineitiene (Facebook) ir telefonu +370-698-23726;

⁃pavedimu į Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ sąskaitą Lietuvoje, AB Swedbank, IBAN LT75 7300 0101 3448 9303. SWIFT code HABALT22.

Visos rėmėjų lėšos bus renkamos į atskirą fondo sąskaitą Lietuvoje ir naudojamos tik MENŲ KLUBO RUKUPIS statybos bei įrengimo darbams.

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *