ČIKAGOS LIETUVIŲ AKYS NUKRYPO Į LIETUVIŲ VAIKUS: VAIKŲ TĖVAI GYVI, BET LYG NAŠLAIČIAI

ČIKAGOS LIETUVIŲ AKYS NUKRYPO Į LIETUVIŲ VAIKUS: VAIKŲ TĖVAI GYVI, BET LYG NAŠLAIČIAI

By Goodness_Sandra on 2017 gruodžio 3 in Uncategorized @lt

Lapkričio 19 d. Čikagoje vyko Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ organizuojamas labdaros koncertas „Gėrio paliesti“. Tai tęstinis projektas, kurio pirmasis žingsnis – lėšų rinkimas vaikų ir jaunimo centro-miestelio menų klubo „Rukupis“ statyboms. Reikalinga suma „Rukupiui“ – 250 000 dolerių.

Šilto ir jaukaus renginio programą jungė Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ motyvai. Renginio svečiai su nuostaba klausėsi 9-erių metų  būgnininkės iš Lietuvos – Faustos Šukytės atliekamus muzikinius numerius. Kalbos netilo ir apie jauniausios Lietuvoje reperių grupės „Operatyvūs“ pasirodymus bei jų gebėjimą repuoti iš anksto nepasiruošus (freestyle). O repuojančių merginų „Golden Age“ finalinę dainą „Laikas“ (orginalas V. Noreikos ir Lukas) visi koncerto žiūrovai dainavo kartu.

Renginio svečiai dalinosi įspūdžiais: „Lankomės daugelyje renginių Čikagoje. Tačiau tokios geros kokybės renginių pasitaiko nedažnai. Viskas apgalvota: video istorijos, muzikinė programa, siužetinė linija, netikėti ir vertingi aukciono daiktai, informacija pateikta suprantama žmonių kalba ir įdomiomis priemonėmis. Smagūs ir netikėti užsiėmimai renginio metu įtraukė ir žiūrovus, ir mus pačius. Tikrai maloniai nustebino! Tai tik įrodo, kad net per atstumą lietuviai sugeba nuveikti nuoširdžius ir kokybiškus darbus.“

Labdaros koncerto metu organizatoriai – Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ – be jokių užuolankų atviravo su kokiu tikslu atvyko:

„Svečiuodamiesi Amerikoje ir susitikinėdami su Čikagos lietuviais, girdėjome įvairius skaičius – „gyvenu čia 15 metų, gyvenu 10 metų, 20 metų…“. Kai kurie turi galimybę grįžti į Lietuvą dažniau, kai kurie rečiau, o kai kurie tokios galimybės neturi. Situacija šalyje, kurią palikote išvažiuodami į Ameriką, ar ką matote laikas nuo laiko grįždami į Lietuvą, keičiasi į gerą. Bet ne visose vietose ji gerėja sparčiai. Lankantis mažesniuose Lietuvos miesteliuose ir kaimuose galima pastebėti liūdną situaciją – mažėjantį gyventojų skaičių, nedarbą, suaugusiųjų priklausomybę alkoholiui. O skaudžiausia matyti tose šeimose augančius vaikus. Jie auga tokiomis skurdžiomis sąlygomis, kad kartais ir lietuviui sunku įsivaizduoti: be pastovaus šilto maisto, dažnai patirdami fizinį ir psichologinį smurtą.

Gal tėvų gyvenimo būdo ir nepakeisime, nors dirbame ir su jais, tačiau galime prisidėti sudarydami palankias sąlygas šviesiai mažųjų vaikystei.

Kai prieš 7-erius metus pradėjome savo veiklą, galvojome – kam labiausiai reikia mūsų pagalbos? Ką gali padaryti mūsų nedidelė komanda? Ir žvilgsnis nukrypo į vaikus, gyvenančius skurdžiose šeimose. Didžiulė žmonių emigracija atvertė dar vieną liūdną puslapį Lietuvos šeimų gyvenime. Tėvai važiuodavo uždarbiauti, palikdavo vaikus seneliams, giminėms. Vaikai augo lyg našlaičiai, turėdami gyvus tėvus…

Mūsų projekto tikslas yra padėti vaikams, kurie turi gyvus tėvus. Vaikai tarytum turi namus, bet tuose namuose gali būti tuščia. Nėra nei mylinčio, nei užjaučiančio, nei ugdančio, nei šilumos ir dėmesio skiriančio žmogaus. Tai yra pagrindinis mūsų kelias, kuriuo ir einame visus tuos metus. Kiekvienais metais į stovyklas, tarptautinius jaunimo projektus Lietuvoje ir užsienio šalyse sukviečiame 300-500 vaikų. Šie vaikai mums rūpi, mes juos pažįstame, kartu su jais patiriame džiaugsmą ir liūdesį, drauge braukiame išsiskyrimo ašaras.

Tuos vaikus, kurie yra palikti be tėvų ar su kitais žmonėmis, stengiamės ištraukti iš gatvės gyvenimo, ištraukti iš socialinės rizikos aplinkos. Kol neturime savo patalpų (PIRMOJO pastato mūsų kuriamame vaikų ir jaunimo centre-miestelyje), nuomojamose patalpose mums leidžiama su vaiku užsiimti ne ilgiau nei 20 dienų. Todėl ir statome savo „namus“. Siekiame, kad vaikai ilgesnį laiką galėtų matyti kitokį bendraamžių mąstymą, kad jie turėtų smagią, įdomią vaikystę, kad būtų atsparūs patyčioms, augtų lyderiais ir asmenybėmis. O patikėkite, patyčios Lietuvoje yra dažniausiai pasitaikantys šūviai į vaikų širdis. Ir tai kol kas tik aštrėja tiek mokyklose, tiek namų aplinkoje.

Siekiame, kad mūsų remiami vaikai gautų verslumo pagrindus, kad atsakingai ir lengvai pasirinktų savo gyvenimo kelią bei profesinę ateitį.

Supratome, kad reikia įgyvendinti galimybę turėti vieną stogą, vieną vietą, į kurią galėtume pakviesti visos Lietuvos vaikus, į svečius užsienio lietuvių vaikus (jie lanko mus kiekvienais metais).

Taip gimė mintis ieškoti gražios vietos gamtoje, su augančiais šimtamečiais medžiais, vandens telkiniais ir patogia daugeliui susisiekimo vieta. 2014 metų rudenį tokią radome Žemaitijoje, Plungės rajone, netoli Alsėdžių miestelio, šalia Žemaitijos nacionalinio parko. Su rėmėjų, įmonių pagalba, pridėdami įmonių paskolintas lėšas, fondo ir Stovyklos „Draugai“ lėšas buvo nupirkta 5,88 ha ploto sena sodyba. Ir iki šiol  kiekvieną dieną, žingsnis po žingsnio tvarkome šią teritoriją.

2018 metais esame pasiruošę imtis rimtų statybos darbų. Čia mums reikalinga Jūsų visų pagalba. Padėkite pastatyti patį pirmąjį, labiausiai svarbų pastatą – menų klubą „Rukupis“. Jį pastačius jau turėsime vietą vaikams nakvynei, šiltam maistui, didelę erdvę veikloms ir vasarą, ir žiemą. Mūsų tikslas –  kuo ilgiau vaikus užimti veiklomis, užsiėmimais. Būti, gyventi su jais prasmingas, smagias vaikystės dienas“,– kalbėjo Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ valdybos pirmininkė Jūratė Gineitienė.

Labdaros koncerto metu buvo sulaukta palaikymo ir iš organizatorių artimųjų, gyvenančių Čikagoje, ir iš įvairių organizacijų, verslininkų bei pavienių žmonių. Renginio metu vyko aukcionas. Jo metu buvo pardavinėjami specialiai šiam renginiui iš Lietuvos atgabenti vienetiniai rankų darbo gaminiai bei Lietuvos krepšinio federacijos įsteigtos dovanos.

Pagal 2017 lapkričio 28d. valiutos kursą iš viso surinkta 3234,52 USD (2706,26 EUR), kurie jau yra specialiai „Rukupio“ statyboms skirtoje sąskaitoje. Suaukotos lėšos menų klubo pastato statybai yra skirtos TIK šiam tikslui.

Projekto „Gėrio paliesti“ organizatoriai džiaugiasi, kad tai geras startas prieš didelius darbus: „Tai tik pirmasis mūsų organizuotas labdaros koncertas, skirtas vaikų ir jaunimo centro-miestelio statybų lėšų rinkimui. Svarbu ne tik suaukota suma, bet ir grįžtamasis ryšys. Po koncerto sulaukėme daug palaikymo, gavome laiškų iš įvairių organizacijų tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje. 2018 metais planuojame surengti dar vieną labdaros koncertą Lietuvoje, o netolimoje ateityje vėl sugrįšime į Čikagą. Rodysime rezultatus, kviesime žmones tolesnei draugystei, bendram prisidėjimui. Iš vienos plytos namo nepastatysi, tačiau jeigu kiekvienas mūsų prisidėtų bent po tą vieną plytą – jau turėtume visą namą. Statykime vaikų ateitį kartu!“

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *